Serwisy otwarte PAP

Serwis Samorządowy – to otwarty portal Polskiej Agencji Prasowej, działający od 2004 roku pod adresem samorzad.pap.pl. Korzystają z niego samorządowcy z całej Polski: wójtowie, burmistrzowie, prezydenci miast, starostowie i marszałkowie, a także sekretarze, skarbnicy i pozostali pracownicy urzędów, jak również kierownictwo i pracownicy instytucji samorządowych. Wśród czytelników są także radni, dziennikarze, pracownicy oświaty i administracji centralnej. W serwisie codziennie pojawiają się informacje dotyczące tego, co niezbędne do pracy w samorządzie: aktualnych wydarzeń, zmian legislacyjnych czy możliwości pozyskania dofinansowania. Wśród najczęściej poruszanych tematów są m.in. gospodarka komunalna, ochrona środowiska, zamówienia publiczne, prawo pracy, oświata, e-administracja.
Serwis Samorządowy PAP organizuje także debaty, konferencje oraz konkursy adresowane do jednostek samorządu terytorialnego. Jednym z najbardziej popularnych jest "Innowacyjny Samorząd". To konkurs, w którym nagradzane są nowatorskie projekty wdrażane przez samorządy. Zespół redakcyjny, we współpracy z prof. Przemysławem Śleszyńskim z Polskiej Akademii Nauk, przygotowuje także ogólnopolski ranking "Gmina Dobra do Życia", badający jakość życia w każdej wspólnocie samorządowej w Polsce. Ważnym uzupełnieniem działalności serwisu jest Klub Samorządowy, w ramach którego gminy i powiaty z całej Polski zamieszczają na portalu informacje o swojej działalności i ofertach.
Serwis Zdrowie – portal informacyjno-edukacyjny, którego celem jest podniesienie wiedzy na temat zdrowego trybu życia i możliwości zapobiegania chorobom. Powołany do życia w 2016 roku (wówczas w ramach Narodowego Programu Zdrowia), obecnie redagowany jest przez dziennikarzy Polskiej Agencji Prasowej przy współpracy z autorytetami w dziedzinie medycyny i nauk pokrewnych. Bazuje wyłącznie na wiadomościach pozyskanych od uznanych ekspertów w dziedzinie medycyny, psychologii, ochrony środowiska oraz z publikacji naukowych o ugruntowanej pozycji. Misją zespołu pracującego nad serwisem jest przekazywanie rzetelnej wiedzy na temat tego, jak chronić się przed chorobami oraz urazami i co robić, by w razie choroby czy urazu skutecznie wspomóc terapię.
Portal Nauka w Polsce – Poprzez swoją fundację (Fundacja PAP) Polska Agencja Prasowa tworzy już od 2004 roku portal naukawpolsce.pl, który jest kluczowym źródłem informacji o najnowszych osiągnięciach i wydarzeniach naukowych w kraju oraz sukcesach polskich naukowców na arenie międzynarodowej. Codziennie publikujemy aktualności, analizy oraz artykuły dotyczące szerokiego spektrum naukowego, edukacyjnego i technologicznego. Głównym zadaniem serwisu jest upowszechnienie wiedzy o dokonaniach polskich naukowców, popularyzowanie ich osiągnięć oraz i działanie na rzecz zwiększenia ich rozpoznawalności w kraju i na świecie. Projekt dofinansowany ze środków budżetu państwa, przyznanych przez Ministra Edukacji i Nauki w ramach Programu Społeczna Odpowiedzialność Nauki II.
Dzieje.pl – współprowadzony przez PAP od 2010 roku portal historyczny, zawierający setki artykułów dotyczących przede wszystkim historii Polski XX wieku i nowszej, a także materiały wideo, filmy dokumentalne, archiwalne fotografie, dokumenty oraz infografiki i mapy. Każdego dnia publikuje wiadomości o najważniejszych rocznicach. Zapowiada również najciekawsze wydarzenia związane z historią i kulturą. Portal zaprasza również internautów do współtworzenia modułu „Wasze historie”, w którym publikuje nadsyłane przez nich teksty i zdjęcia, dotyczące historii lokalnych, zapomnianych zabytków, nieznanych postaci czy opowieści rodzinnych związanych z dziejami Polski. Portal Dzieje prowadzony jest przez Muzeum Historii Polski oraz Polską Agencję Prasową, pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
EuroPAP News – to ogólnodostępny portal informacyjny związany z tematyką europejską. Serwis zawiera bieżące wiadomości, wywiady z europosłami, analizy, zapowiedzi ważnych wydarzeń, a także materiały wideo. Na portalu publikowane są depesze agencyjne oraz specjalne materiały realizowane w ramach grantów od Parlamentu Europejskiego czy Komisji Europejskiej.